1 вересня 1974року школа вперше відчинила свої двері для учнів.

У липні  1987 року розпочалася добудова корпусу молодшої школи. Проєкт  навчального закладу передбачав наповнюваність на 1100 учнів. І  в цьому ж році , спочатку на базі дитячих садків, а потім у школі, почали працювати класи, в яких  навчали дітей 6-річного віку. Перший випуск цих учнів був  у 1998 році (класні керівники - Тимофієва М.О., Ониськів Л.В.; класоводи – Суховерська Н.В., Гутенюк В.Г., Паньків Т.М.).

З 1994 року в школі були започатковані  класи поглибленого вивчення німецької мови. Починаючи з травня  1999 року традиційними стали зустрічі наших школярів та вчителів із галицькими німцями. Саме вони посприяли організації поїздки старшокласників до Німеччини і налагодженню партнерства  з Верраталь гімназією.

Рішенням народних депутатів міськвиконкому Тернопільської міської ради № 770 від 06.11.1996 року та Розпорядженням виконавчого комітету Тернопільської міської Ради народних депутатів від 31 грудня 1996 року  середня школа № 17  м. Тернополя  перейменована у середню загальноосвітню  школу І-ІІІ ступенів № 17 м. Тернополя  з класами поглибленого вивчення німецької мови.

З 01 вересня 2000 року відповідно до рішення сесії Тернопільської міської ради від 28.09.2000 р. середня загальноосвітня  школа    І-ІІІ ступенів   № 17 м. Тернополя  з класами поглибленого вивчення німецької мови  реорганізована в спеціалізовану загальноосвітню школу № 17 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Тернополя .

З 2002 року розпочався проєкт «Міст єднання» між нашою школою та Філіпп-Мелангтон гімназією м.Шмалькальден (земля Тюрінгія, Німеччина), який передбачав культурний обмін та поглиблення знань з німецької мови. У рамках даного проєкту було здійснено вісім подорожей  до Німеччини, під час яких учні ознайомилися з мовою та культурною спадщиною німецького народу.

На підставі рішення сесії Тернопільської міської ради від 10 квітня 2003 року № 4/7/7 назву школи змінено на комунальну спеціалізовану школу № 17 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Тернополя, а у 2005 році рішенням сесії міської ради від 13.01.2005 року № 7 школа перейменовується на Тернопільську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 17 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області.

Згідно з рішенням сесії Тернопільської міської ради від 17 березня 2014 року № 6/45/25 школа носить назву "Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 ім. Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області. "